Akumulatory do UPS

Każdy zespół napięcia awaryjnego do dobrego funkcjonowania potrzebuje dobrego akumulatora. Zasilanie awaryjne włącza się do akumulatora ołowiowo-kwasowego. Ze względu na charakterystykę pracy, należy wykorzystać do napięcia awaryjnego akumulator szczelny rodzaju AGM opcjonalnie żelowy do pracy buforowej. Akumulator samochodowy podczas ładowania emituje wybuchowową mieszankę gazów tlenu oraz wodoru (skra może spowodować wybuch). Jak więc dobrać akumulatory do ups?

Jakie akumulatory do UPS?

Zasilacz UPS podtrzymuje prąd oraz gwarantuje stabilną pracę rozmaitego typu narzędzi. Na czas utrzymania napięcia wpływ ma oczywiście wykorzystany w zasilaczu UPS akumulator. Pojemność akumulatora w podstawowym stopniu stanowi o tymże, jak efektywny jest zasilacz, jaka może być moc podłączonych do UPS-a narzędzi oraz jak długo zagwarantuje on ich oddziaływanie w wypadku braku prądu. Nierzadko zasilacze awaryjne UPS stosują akumulatory zrobione w technice AGM. To akumulatory, jakie doskonale sprawdzają się w wypadku, kiedy trzeba wielkiego nasilenia ruchu poprzez dość duży czas.

Zwykle w UPS wykorzystuje się akumulatory żelowe o optymalnej mocy 12 Ah

Ich ilość jest rozmaita, waha się od 2 do 4 sztuk. Jednak w wypadku zamówienia na większą moc bez kłopotu można do UPS podłączyć specjalne akumulatory, co znamiennie może przedłużyć czas ich funkcjonowania. Natomiast w tymże przypadku ważne jest ich odpowiednie połączenie i wybranie ich dobrej mocy, uwzględniając to, że wszystkie testy lepiej jest robić odpowiedniej klasy miernikiem, ponieważ wówczas są zdecydowanie bardziej pewne. Choćby wówczas, kiedy nie są one stosowane, to z czasem ich moc znamiennie maleje oraz należy wymieniać je na inne, by mieć gwarancję bezproblemowego funkcjonowania w momencie awarii prądu.