Kto do mnie dzwonił

Jeśli nasz telefon dzwoni, po prostu go odbieramy. Jednak czasami nie mamy pojęcia, czy możemy to spokojnie zrobić, bo nieznany nam jest numer telefonu, jaki pokazuje się na ekranie. Najczęściej chcemy poznać właściciela obcego numeru, dlatego odbieramy telefon, a wówczas sygnał często zostaje przerwana. Da się mimo tego w inny sposób odkryć swojego rozmówcę. Jak to zrobimy?

Po pierwsze, zaniechajmy przeglądania ksiąg telefonicznych, bo te pisma już od lat nie wypełniają najważniejszych funkcji. Dobrze postąpimy, jeśli podłączymy się do sieci i z nią dowiemy się, do kogo należy ten numer. W internetowej [przestrzeni znajdziemy już specjalne strony wirtualne, które interesują się jedynie numerami – poznają je, określają i zaznaczają, do jakiej osoby one mogą należeć. Wejdźmy więc na tego typu witrynę i potem wpiszmy do jej rubryki numer, jaki nieustannie do nas telefonuje. Bardzo możliwe, że szybko dostaniemy wiadomość zwrotną mieszczącą informacje na temat konkretnego numeru. Warto wspomnieć, że takie strony są aktualizowane nie tylko przez ich właścicieli, bo także przez zwykłych ludzi. Oni oceniają numery telefonów, określają, do jakiej osoby one mogą należeć i zaznaczają, czy będą one bezpieczne. My sami również możemy publikować wiadomości o różnorodnych właścicielach numerów, aby w jakimś stopniu uprościć życie innym osobom. Z pewnością warto to robić właśnie w sieci.

Jeżeli więc dalej nie mamy pewności, co to za numer dzwonił, spróbujmy po prostu znaleźć go dzięki sieci. Mnóstwo witryn internetowych pokaże nam dokładnie, kto jest właścicielem danego numeru, więc powinniśmy tylko wziąć informacje z takich stron. Czyńmy to za każdym razem, jeśli będziemy się zastanawiać, czy możemy spokojnie odbierać swoją komórkę. Dobrze w końcu zawsze być ostrożnym.