Kto dzwonił?

Nawet jeżeli nasza książka telefoniczna jest zapisana doszczętnie, na pewno nie posiadamy numerów do wszyściutkich osobników, którzy przebywają w naszej dzielnicy. Nierzadko namyślamy się zatem, kto dzwoni, jeśli na tapecie głównej telefonu widnieje obca mieszanka cyfr. Najczęściej w takich momentach najzwyczajniej nie odbieramy, bo nie lubimy rozmawiać z nieznajomymi ludźmi. Niemniej jednak jeśli obcy nam numer spróbuje zadzwonić ponownie, zechcemy sprawdzić, kto może być jego właścicielem. A jak to odkryjemy?

Nie powinniśmy od razu lecieć na policję, skoro w końcu nie każde obce telefony tworzone są przez kryminalistów. Czasem nieznajomy numer telefonu może przynależeć do człowieka z naszej wielkiej rodziny, jaki po prostu kupił nowy telefon komórkowy lub wybrał nowego operatora. A jeśli mamy dostęp do sieci, samodzielnie ustalimy na spokojnie, kto dzwonił. Musimy po prostu wklepać nieznany numer do popularnej strony szukającej lub od początku skorzystać ze strony, jaka interesuje się testowaniem oraz sprawdzaniem różnych numerów. Ona tylko pokaże nam samym, co to za numer oraz do jakiej osoby on może należeć. Wtedy samodzielnie ustalimy, czy chcemy odebrać tajemnicze połączenie.

Najczęściej jednak możemy odbierać nawet tego typu dziwne telefony. Jeśli bowiem nie wiemy, czyj to numer, możemy przez przypadek odrzucić połączenie przyjaciela, który chce naszej pomocy.