Nóż survivalowy – podstawa wyposażenia na wyprawę w dzicz

Każdy survivalowiec marzy o tym, aby posiadać najlepszy sprzęt, zapewniający mu możliwość przetrwania nawet w najbardziej niesprzyjających okolicznościach. Jednym z podstawowych akcesoriów, w które powinien się zaopatrzyć, jest zatem solidny nóż, który nawet pod naciskiem dużej siły nie ulegnie uszkodzeniu.

Najwyższa jakość stali

Nóż survivalowy powinien być odporny na wszystkie warunki pogodowe i niespodzianki, z jakimi możemy liczyć się podczas wyprawy. Jego zadaniem jest wspomóc nas w każdej sytuacji, dlatego nie powinna pojawiać się na nim rdza, która osłabiały ostrze. Co równie ważne, lepiej w tym przypadku zdecydować się na ten rodzaj stali, który nie ulega zbyt szybko stępieniu. Nawet jeśli będzie trudniejsza do późniejszego ostrzenia, to wytrzyma znacznie dłużej i nie zawiedzie nas w kluczowym momencie.

Składany czy ze stałą rękojeścią?

Ze względu na to, że nóż survivalowy służy do różnych celów i często poddawany jest sporym obciążeniom, stanowczo lepiej sięgnąć po ten, który będzie miał klingę i rękojeść połączone ze sobą w sposób stały. Zapewni mu to zwiększoną odporność na nacisk pod różnymi kątami i zabezpieczy użytkownika przed złamaniem narzędzia.

Typ ostrza

Ważną cechą noża survivalowego jest typ ostrza, który posiada. Zazwyczaj noże kojarzą się nam z prostą klingą, zaostrzoną po jednej stronie. Jednak wśród survivalowych propozycji nie brakuje też ciekawszych modeli, jak choćby tych, które zbliżone są swoim kształtem do maczety. Mogą dodatkowo posiadać także ostre ząbki, co wspomoże nas przy braku piły. Te i inne wielofunkcyjne modele z pewnością także zasłużyły sobie na uwagę, ponieważ zwiększają jeszcze możliwości wykorzystania noży survivalowych.