Czym jest jaskra i jak z nią walczyć?

Jaskra stanowi bardzo poważny problem i dotyka osób w różnym wieku. W tym poradniku przeczytasz, czym charakteryzuje się ta choroba i gdzie warto szukać pomocy. Poznaj najważniejsze informacje i zadbaj o swój wzrok!

Co to jest jaskra?

Mowa tu o poważnej chorobie oczu, która wraz z postępami prowadzi do nieodwracalnego uszkodzenia nerwu wzrokowego i komórek zwojowych siatkówki. W konsekwencji może dojść do pogorszenia, a nawet utraty wzroku. Nerw wzrokowy może być uszkodzony na skutek nadmiernego wzrostu ciśnienia w gałce ocznej.

Warto dodać, że z jaskrą częściej zmagają się cukrzycy, osoby z miażdżycą czy hiperlipidemią. Do przyczyn zaliczyć można również czynniki genetyczne, stres czy zbyt wysokie ciśnienie tętnicze. Gdzie znajdziesz pomoc w przypadku jaskry? Najlepiej udać się do Instytutu Oka. Tutejsi specjaliści cieszą się niesłabnącym uznaniem wśród pacjentów, a to najlepsza rekomendacja.  

Czy jaskrę można wyleczyć?

Całkowite wyleczenie jaskry pierwotnej jest niemożliwe, ponieważ choroba następuje przez przyczyny genetyczne. Natomiast można zahamować jej postępy, dzięki czemu pacjent będzie mógł zachować sprawny wzrok przez całe życie. Dziś eksperci stosują specjalne krople, które hamują wodnistą ciecz i zwiększają przepływ płynu. Natomiast ostateczność stanowi leczenie chirurgicznie. Pamiętaj, że specjaliści z Instytutu Oka do każdego przypadku podchodzą w sposób indywidualny, więc pomoc jest na wyciągnięcie ręki. Przekonało się o tym wielu pacjentów.