Planowanie idealnego ślubu w plenerze

Jeśli szukasz wyjątkowego sposobu na zawiązanie węzła, rozważ ślub na świeżym powietrzu. Ślub na świeżym powietrzu zapewnia parom piękne otoczenie, mnóstwo naturalnego światła i dużo miejsca dla gości, aby rozłożyć się i cieszyć się uroczystościami. Dodatkowo, może być dostosowany do odzwierciedlenia każdego stylu lub tematu, który możesz sobie wyobrazić. Oto co powinniście wiedzieć o planowaniu ślubu w plenerze.

Wybierz mądrze swoje miejsce

Wybierając idealne miejsce na ślub w plenerze, ważne jest, aby wziąć pod uwagę zarówno elementy praktyczne, jak i estetyczne. Zastanówcie się ile osób będzie uczestniczyć w uroczystości, a także jakiego typu dekoracje planujecie zastosować i jak długo będzie trwała Wasza ceremonia. Dodatkowo nie zapomnij wziąć pod uwagę ewentualnego deszczu lub wiatru, który mógłby wpłynąć na Twój wielki dzień. Upewnijcie się również, że wybrane przez Was miejsce ma wystarczającą ilość miejsc parkingowych (i łazienek) dla wszystkich Waszych gości!

Pomyślcie o oświetleniu i ochronie przed warunkami atmosferycznymi

Chociaż naturalne oświetlenie jest jedną z głównych zalet posiadania ślubu na świeżym powietrzu, dobre oświetlenie jest niezbędne do robienia zdjęć i utrzymywania wszystkich w cieple podczas nocnej części imprezy. Rozważcie wypożyczenie lampek sznurkowych, świątecznych lampionów, a nawet reflektorów, jeśli jest to potrzebne do dodatkowego oświetlenia. Możecie również wynająć namioty lub parasole, jeśli istnieje szansa na deszcz w Waszym wielkim dniu – w ten sposób nie będziecie musieli się martwić o zmoknięcie podczas wymiany przysiąg!

Znajdźcie czas, aby cieszyć się chwilą

Kiedy wszystko jest powiedziane i zrobione, pamiętajcie, że to Wasz wyjątkowy dzień! Poświęćcie trochę czasu podczas przyjęcia (lub nawet wcześniej), aby docenić to, jak daleko zaszliście we wspólnym życiu. Spacer o zachodzie słońca po ogrodach lub wzdłuż plaży może zapewnić bardzo potrzebną przerwę od całego chaosu – i upewnij się, że delektujesz się każdą chwilą, aby trwała ona na zawsze w Twojej pamięci! Dodatkowo, nie zapomnijcie zrobić wielu zdjęć w ciągu dnia, abyście mogli spojrzeć na nie z sentymentem po latach!

Ślub na świeżym powietrzu może zapewnić parom zapierające dech w piersiach widoki i mnóstwo naturalnego światła w ich wyjątkowym dniu – nie wspominając o dużej ilości miejsca dla przyjaciół i członków rodziny, aby dołączyć do świętowania! Planując ślub w plenerze, pary powinny poświęcić czas na staranny wybór miejsca, biorąc pod uwagę praktyczne potrzeby, takie jak wielkość i dostępność; pomyśleć o sposobach zabezpieczenia przed warunkami atmosferycznymi; zainwestować w dobre oświetlenie; i cieszyć się każdą chwilą razem! Ze starannym planowaniem przychodzi sukces – więc upewnijcie się, że zaczęliście już teraz, aby wszystko poszło zgodnie z planem w Waszym wielkim dniu!