Zlewozmywaki do kuchni — ile komór sprawdzi się w twoim mieszkaniu?

Wybór odpowiedniego rozmiaru zlewu kuchennego ma spory wpływ na komfort odczuwany przez domowników podczas gotowania i sprzątania. Szczególną uwagę należy zwrócić zwłaszcza na liczbę komór, które są dostępne w kilku wersjach. Przekonaj się, jaki typ zlewozmywaka sprawdzi się najlepiej w twojej kuchni.

Zlew jednokomorowy

Na zlew z jedną komorą warto zdecydować się w przypadku mniejszej kuchni. Jest to świetne rozwiązanie np. do kawalerek z niezbyt przestronnym aneksem kuchennym. Ponadto zlewy jednokomorowe mogą się sprawdzić, jeśli domownicy korzystają na co dzień ze zmywarki. Dość praktyczną opcją jest model z ociekaczem, na który można odłożyć mokre naczynia bądź gorący garnek. Można jednak zrezygnować z tego elementu w przypadku niezbyt dużego blatu.

Zlew dwukomorowy

Taki typ zlewozmywaka kuchennego od lat cieszy się ogromną popularnością. Obecność dwóch komór jest niezmiernie praktyczna, ponieważ pozwala np. na opłukanie umytych naczyń bądź wykorzystanie jednej z przegródek do mycia warzyw i owoców. Na zlewy dwukomorowe z oferty sklepu online TanieZlewozmywaki.pl warto zdecydować się zwłaszcza w przypadku dużej kuchni z przestronnym blatem, zwłaszcza jeśli brakuje w niej zmywarki.

Zlew półtorakomorowy

Ciekawą opcją jest bez wątpienia zlew półtorakomorowy. Taki model zajmuje znacznie mniej miejsca niż wersja z dwiema przegródkami, a jednocześnie jest bardziej praktyczny niż zlewozmywak jednokomorowy. W niewielkiej komorze można np. opłukać z płynu do mycia naczyń sztućce i niewielkie naczynia. Ponadto można w niej trzymać gąbki, ściereczki i inne akcesoria do czyszczenia zlewu.