Najlepsza kreacja dla świadkowej

Rola świadkowej na ślubie i weselu jest niezwykle ważna, ponieważ to nieoceniona pomoc dla Panny Młodej. Co istotne, najlepsza przyjaciółka czy siostra kobiety, która bierze ślub, powinna zwrócić szczególną uwagę na swoją kreację. Ta musi być nie tylko elegancka, szykowna i dopasowana do powagi wydarzenia. Wymaga się, aby strój nie był zbyt wyrazisty, nie może przyćmić piękna młodej. Jakie suknie dla świadkowej cieszą się największą popularnością? Zwróć uwagę zarówno na krój, rodzaj materiału, jak i detale dekoracyjne czy kolor.

Idealna suknia dla świadkowej

Suknia dla świadkowej nie może być zbyt wyzywająca. Odradza się wybór sukienek zbyt kusych, tych mini. Świetnie sprawdzają się za to suknie dla świadkowej o długości maxi, ewentualnie midi. Pamiętaj, że idealna kreacja to taka, która jest świetnie dopasowana do kobiecej sylwetki. Doskonale sprawdzają się suknie rozkloszowane, z gorsetem, odcinane pod biustem i te o prostym, klasycznym kroju. Ciekawym akcentem mogą być mocniej wycięte plecy, hitem są sukienki na cienkich ramiączkach oraz z lejącym dekoltem. Pięknie wyglądają romantyczne sukienki z koronką albo dekorowane błyszczącymi cekinami. 

Kolor sukienki na wesele

Kolor biały jest zarezerwowany dla Panny Młodej, dlatego świadkowa nie powinna wybierać sukienki w tej samej tonacji. Barwę sukni najlepiej uzgodnić z osobą, która bierze ślub, aby całość tworzyła piękną, dopasowaną kompozycję. Najczęściej wybierane są sukienki w kolorze pudrowego różu, złote albo w odcieniach pastelowych. Nie zaleca się zakładania sukienki czarnej ani o intensywnym kolorze czerwonym.